Едмънтън Ойлърс победи Флеймс и продължи победната серия до 13 мача
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2024-01-21 | 08:21:34

Едмънтън Ойлърс спечели 13-ия си пореден мач, губейки Флеймс с 3-1 в Калгари събота вечер.

Това са най-много последователни печалби досега записан от канадски екип. 1967/68 Монреал Канадиънс спечелиха 12 поредни победи.

След като имаха няколко добри шанса срещу вратаря на Пламъците Дан Владар, Ойлърс най-накрая пробиха с 4;57 до края на първия мач. Райън Маклауд застана зад защитата на Пламъците и вкара деветия си удар за сезона.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Флеймс изравни резултата две минути след началото на втория период, когато Макензи Уийгар вкара пас от Блейк Коулман при три на един.

Ойлърс се възползваха от добър отскок 1:39 в трети. Пасът на Сам Гагнер зад мрежата удари скейт, след което се заби в палеца на трапера на Владар. Зак Хайман го унищожи с празна мрежа в последната минута.

Стюарт Скинър направи 26 спасявания за десетата си поредна победа, изравнявайки отборния рекорд за най-много последователни победи на вратар (Грант Фюр, 1985/86 ).

Ойлърс поставиха нов отборен рекорд с деветата си поредна победа на пътя.

Поредицата от точки на Конър МакДейвид приключи на 12 мача.

Ойлърс, 26 -15-1, ще бъде домакин на Columbus Blue Jackets във вторник (630 CHED, Face-off Show от 17:30 ч., мач от 19:00 ч.).

Източник: globalnews.ca